رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۲۱۲ روستای صعب العبور در قزوین شناسایی شد


24 دى, 1398 - 15:06 -- روابط عمومی2
مدیر کل مدیریت بحران استانداری:

۲۱۲ روستای صعب العبور در قزوین شناسایی شد

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: ۲۱۲ روستا در استان قزوین شناسایی شده که از نظر مسیر ارتباطی صعب العبور و ناهموار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت الله مهدیخانی اظهار داشت: مسیر ارتباطی در این روستاها مخصوصا در مواقعی که بارندگی و بارش برف وجود داشته باشد، بسیار دشوارتر است.

وی با بیان اینکه بیشترین روستاهای صعب العبور در شهرستان قزوین قرار دارد، اظهار داشت: ۱۳۳ روستا در شهرستان قزوین، ۳۹ روستا در شهرستان آوج، ۱۵ روستا در شهرستان بویین زهرا، ۱۲ روستا در شهرستان تاکستان، هفت روستا در شهرستان آبیک و ۶ روستا در شهرستان البرز صعب العبور شناسایی شده‌اند.

مهدیخانی بر اقدامات پیشگیرانه در مواقع بحرانی در این روستاها تاکید کرد و گفت: علاوه بر اینکه راهداری مکلف است تا در صورت انسداد مسیر و بارش سنگین برف به بازگشایی راه‌های ارتباطی اقدام کند، قرار شده تا از ظرفیت ماشین آلات بخش خصوصی نیز برای پیشبرد اقدامات ضروری بهره‌مند شویم.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین خاطرنشان کرد: برای انجام اقدامات پیشگیری در حوزه مدیریت بحران، به فرماندارن و بخشداران هر ناحیه اطلاع دادیم که در صورت نیاز ضروری تردد ساکنان روستا به شهر، سه روز قبل از بارندگی هشدارهای لازم را اعلام کنند.