رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آمادگی استان در پاییز سخت کرونایی/ هم استانی های عزیز، کرونا را عادی انگاری نکنند


27 شهريور, 1399 - 09:21 -- روابط عمومی2
مدیرکل مدیریت بحران استان:

آمادگی استان در پاییز سخت کرونایی/ هم استانی های عزیز، کرونا را عادی انگاری نکنند

مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: استان قزوین در آماده باش پاییز سخت کرونایی به سر می برد و تنها راه رهایی از سختی های پیش رو رعایت تمام اصول بهداشتی از سوی مردم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت اله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین بیان کرد: پس از کنترل بیماری کرونا در استان، در ماه های اردیبهشت و خرداد سالجاری، طبق پیش بینی های ستاد ملی و ستاد استانی پیشگیری از کرونا، پاییز سختی را خواهیم گذراند لذا باید همه دستگاه ها آمادگی حضور را داشته باشند.

وی گفت: در جلسات استانی، تصمیماتی مبنی بر تهیه و ذخیره سازی ملزومات پیشگیری شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی اتخاذ شد و آموزش و پرورش و دانشگاه ها را موظف کردیم برای رفع نیاز فضاهای آموزشی ذخیره سازی لازم را داشته باشند و در بحث دستگاه ها نیز باید همکاری لازم بین دستگاه های استان با ستاد پیشگیری از کرونا استان وجود داشته باشد.

مهدیخانی اظهار کرد: اما آنچه مهم است اهمیت موضوع از سوی مردم می باشد. از هم استانی های عزیز می خواهیم که خطر کرونا را عادی انگاری نکنند. چرا که این بیماری هوشمند و بسیار پیچیده بوده و هر روز بخش بزرگی از جامعه جهانی و بالطبع کشور و استان ما را درگیر می کند

وی در ادامه گفت: اکنون با موج سخت تر و حادتری از شیوع بیماری نسبت به اوایل سال و آغاز شیوع بیماری کرونا در استان قزوین مواجه هستیم و همین امر نیاز استان را به الزامات پیشگیری از بیماری، تخت های بیمارستانی، امکانات تخت های ویژه، فضاهای نگهداری از بیماران و غیره بیشتر می کند.

مهدیخانی در خصوص آمادگی استان در بحث مقابله با کرونا عنوان کرد: در بحث آمادگی استان، بیمارستان صحرایی وجود دارد و طی جلسات گذشته پیش بینی شد که طبقه دوم منفی، بیمارستان بوعلی قزوین فضای مناسبی است که اگر وضعیت کرونا در استان قزوین بحرانی شود، با اضافه کردن ۷۰ تخت، بیماران در این فضا بستری شوند.

وی افزود: همچنین بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه که در برنامه کاری مدیریت بحران استان و دانشگاه علوم پزشکی قزوین بوده و در شهرستان ها نیز خوابگاه های دانشگاه ها پیش بینی شده و احتمال اینکه از فضاهای دیگری بجای خوابگاه ها استفاده کنیم نیز وجود دارد.

این مسوول تصریح کرد: اما هیچ یک از تلاش های ما مانند پیشگیری و جدی گرفتن موضوع از سوی مردم اهمیت ندارد. انتخاب با مردم است که می توانند به عنوان سفیران سلامت، همه در کنار هم مراقبت های ویژه و اصول بهداشتی را رعایت نمایند چرا که در غیر این صورت در فصل پاییز و زمستان مشکلات زیادی متوجه استان خواهد بود که فقط دستگاه های دولتی را درگیر نمی کند بلکه قطعا مردم هم درگیر خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: از هم استانی های محترم می خواهیم که با رعایت پروتکل های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت کشور، با ستاد کرونا همکاری داشته باشند تا شاهد تردد مردم در بیمارستان ها نباشیم.