رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دستگاه‌های امدادی قزوین آماده هستند


2 بهمن, 1399 - 10:32 -- روابط عمومی2
مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین:

دستگاه‌های امدادی قزوین آماده هستند

مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دمای هوا باید دستگاه‌های اجرایی استان آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

قدرت الله مهدیخانی در شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، افزود:طبق اطلاعیه سازمان هواشناسی و مدیریت بحران، از فردا شب بارش برف و کاهش دمای هوا را در سطح استان و استان‌های همجوار خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: به دنبال ورود این سامانه، بارش برف، وزش باد شدید و کولاک، کاهش محسوس دما و پدیده یخبندان، مه و نفوذ سامانه بارشی سرد را از اواخر وقت چهارشنبه تا بعد از ظهر پنجشنبه اول و دوم بهمن ماه خواهیم داشت.

مهدیخانی گفت: در تماس با استان‌های زنجان و گیلان نگرانی از این بارش‌ها وجود دارد و امکان این اینکه استان قزوین معین این استان‌ها باشد نیز پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: به دنبال ورود سامانه بارشی در ۲۲ بهمن سال گذشته و بارش برف و کولاک، امکانات مدیریت بحران استان به استان گیلان اعزام شد و در روزهای آینده نیز وضعیت استان قزوین از نظر جوی قابل پیش بینی نیست.

مهدیخانی خاطر نشان ساخت: وزش باید نیز طی روزهای آینده بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر پیش بینی می‌شود و احتمال کولاک به ویژه در مناطق کوهستانی بسیار زیاد است و باید دستگاه‌ها آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.